Вторник, 23 апреля, 2024
За границей
13.09.2023

Маккарті вимагає офіційного розслідування щодо імпічменту Байдена

Спікер Палати представників Кевін Маккарті оголосив, що закликає свої комітети розпочати офіційне розслідування щодо імпічменту президента Джо Байдена, навіть якщо вони ще не довели звинувачень у тому, що він безпосередньо отримував прибуток від іноземних ділових угод свого сина.

Цей крок відбувається на тлі зростаючого тиску з його правого флангу, щоб продовжити розслідування, включно з деякими крайніми правими, які погрожували усунути Маккарті з посади спікера, якщо він не зробить достатньо швидких кроків у такому розслідуванні. Маккарті також намагається отримати голоси в рамках переговорів про збереження фінансування уряду після кінцевого терміну 30 вересня, щоб запобігти закриттю.

«Це звинувачення у зловживанні владою, перешкоджанні та корупції», — сказав каліфорнійський республіканець у коментарях біля свого офісу на Капітолійському пагорбі. «Вони вимагають подальшого розслідування Палатою представників. Ось чому сьогодні я доручаю нашій палаті (комітетам) розпочати офіційне розслідування щодо імпічменту президента Джо Байдена».

Розслідування Республіканської партії під керівництвом Палати представників ще не надали жодних прямих доказів того, що президент отримав фінансову вигоду від кар’єри Хантера Байдена за кордоном.

Речник Білого дому з нагляду та розслідувань Ян Семс назвав це «екстремальною політикою в її найгіршому прояві».

«Республіканці в Палаті представників розслідували президента протягом 9 місяців, і вони не знайшли жодних доказів протиправних дій… Його члени Республіканської партії сказали про це… Він пообіцяв провести голосування для відкритого імпічменту, а тепер він провалився, тому що він цього не робить». мати підтримку… Екстремальна політика у її найгіршому прояві», – сказав Самс у дописі на X, платформі, раніше відомій як Twitter.

Проблема імпічменту розділяє республіканців у Конгресі

Початок розслідування у справі про імпічмент також може розділити законодавців Республіканської партії на Капітолійському пагорбі, оскільки деякі республіканці – навіть часті критики Байдена та його адміністрації – публічно заявили, що вважають проведення такого розслідування поганою ідеєю. У понеділок стало відомо, що республіканці в Сенаті хвилюються, оскільки цей поштовх може мати політичні наслідки та дати Байдену поштовх, водночас відволікаючи увагу від їхніх спроб намалювати президента як незалежного від економіки.

«У нас є стільки речей, на яких ми повинні зосередитися», — відповіла сенатор Шеллі Мур Капіто, республіканець із Західної Вірджинії, коли його запитали про імпічмент Байдена. «Я не бачу яскравих доказів того, що нам потрібно рухатися вперед, я не бачив цього у справі Трампа і голосував проти. Я не бачу цього в цьому випадку».

І деякі учасники конференції Маккарті також виступили проти спроби імпічменту, піднімаючи питання про те, чи є у спікера в такій вузько розділеній палаті більшість для підтримки розслідування – голосування, яке Маккарті, здається, не бажає мати на даний момент. .

Але Маккарті стикається з дедалі більш нетерплячим правим флангом серед республіканців Палати представників. Його заява прозвучала лише за кілька годин до того, як консервативний член Республіканської партії Метт Гетц, який агітував за спробу офіційно розпочати розслідування щодо імпічменту, вніс прохання про усунення Маккарті з посади спікера, якщо він не виконає список вимог.

У своїй промові Гетц назвав оголошення Маккарті «поспішним» і «дитячим кроком».

«Це маленький крок після тижневого тиску з боку консерваторів Палати представників, щоб зробити більше», — сказав Гетц. «Ми повинні рухатися швидше».

Ґетц звинуватив Маккарті в порушенні угоди, яку Каліфорнійський республіканець уклав, щоб отримати достатню підтримку для обрання спікером у січні.

«Містер. Спікер, ви не відповідаєте угоді, яка дозволила вам взяти на себе цю роль», – сказав Гетц. «Шлях вперед для Палати представників полягає в тому, щоб або привести вас у стан негайної та повної відповідності, або усунути вас відповідно до пропозиції про звільнення голови».

Голосування в палаті ще немає

Згідно з джерелом Республіканської партії, заява Маккарті про те, що він «керує комітетами» розпочати офіційне розслідування, означає, що не буде голосування для офіційного дозволу на цю спробу, що означає відмову спікера Палати представників від попередніх коментарів. Маккарті зважував, пропускаючи голосування щодо розслідування імпічменту – і отримав критику з боку демократів за лицемірство, оскільки колись він критикував демократів за те, що вони планують те ж саме – Маккарті потім зробив заяву Breitbart, пообіцявши провести голосування за місцем проживання, якщо вони підуть таким шляхом.

Але новини у вівторок відзначать реальні зусилля Маккарті, щоб почати рухатися вперед і залучити скептиків-республіканців у Палаті представників. Знайоме джерело каже, що Маккарті нічого не викладатиме, доки вони не дізнаються, які цифри. Керівництву республіканців у Палаті представників у якийсь момент доведеться формально зібрати голоси, чого вони ще не зробили.

Перед тим, як зробити сьогоднішнє оголошення, Маккарті попередив свою команду керівництва та голів комітетів, згідно з багатьма джерелами.

Згідно з джерелом, очікується, що провідну роль у цьому візьмуть три комісії: судовий комітет Палати представників на чолі з конгресменом Джимом Джорданом з Огайо; Комітет з нагляду Палати представників на чолі з конгресменом Джеймсом Комером з Кентуккі; і Комітет шляхів і засобів Палати представників на чолі з представником Джейсоном Смітом з Міссурі. Усі троє брали участь у розслідуванні родини Байденів.

Ця подія сталася, коли каліфорнійський республіканець сигналізував про перерву, що він наближається до просування такого розслідування, пов’язаного з бізнесом сина президента Хантера.

За останніми тижнями Маккарті в приватному порядку сказав республіканцям, що планує розпочати розслідування щодо імпічменту Байдена і сподівається розпочати процес до кінця вересня, за словами кількох джерел Республіканської партії, знайомих із розмовами. Хоча Маккарті вже публічно погрожував розпочати розслідування, джерела кажуть, що Маккарті надіслав ще сильніші сигнали про свої наміри за закритими дверима.

Punchbowl вперше повідомив про очікуване повідомлення Маккарті щодо розслідування щодо імпічменту.

Очікуваний наступний крок також стався, коли Маккарті закладає основу, щоб стверджувати членам Палати представників Республіканської партії, що їм потрібно підтримувати фінансування уряду , щоб вони могли продовжувати всі ці нитки розслідування. Щоб запобігти закриттю уряду, уряд має завершити фінансування до кінця цього місяця.

Під час свого виступу у вівторок Маккарті не згадував про проведення голосування щодо початку розслідування. На початку цього місяця Маккарті зробив заяву із закликом проголосувати за підтримку імпічменту.

«Початок розслідування щодо імпічменту є серйозною справою, і республіканці Палати представників не сприймуть це легковажно або використають це в політичних цілях. Американський народ заслуговує бути почутим у цьому питанні через своїх обраних представників», — сказав тоді Маккарті Breitbart News . «Саме тому, якщо ми просуватимемося з розслідуванням щодо імпічменту, це відбуватиметься через голосування в Народному домі, а не через заяву однієї особи».

Білий дім звернув увагу на коментарі Маккарті у своїй відповіді на оголошення спікера.

«Одинадцять днів тому спікер Маккарті пообіцяв, що не розпочне розслідування щодо імпічменту без голосування в Палаті представників», — сказав Семс в окремій публікації на X.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.