Вторник, 18 июня, 2024
За границей
13.09.2023

Величезна лісова пожежа охопила центральну Австралію

Велика лісова пожежа, що вирує понад тиждень у центральній Австралії, небезпечно наблизилася до популярного туристичного міста Теннант-Крік, оскільки влада попереджає, що зміна вітрових умов може становити загрозу для жителів.

У вівторок, виконуючи обов’язки головного міністра Північної території, Ніколь Менісон оголосила надзвичайну ситуацію для всього району місцевого самоврядування Барклі, а в середу частини регіону, включаючи Теннант-Крік, оголосили про стан тривоги «спостерігай і дій».

Попередження «спостерігай і дій» вказує на «підвищений» рівень загрози, коли умови змінюються, і жителі повинні почати вживати заходів, щоб захистити себе та свої родини, згідно з урядом території.

Теннант-Крік, де проживає близько 3000 людей, є популярним місцем для мандрівників, де зупиняються й відпочивають, проїжджаючи через глибинку вздовж шосе Стюарт між Аліс-Спрінгз і Дарвін.

Влада попередила, що середа буде «найкритичнішим» днем ​​для міста на тлі прогнозів про зміну умов вітру, включаючи зміну напрямку та швидкості.

За словами головного пожежного диспетчера Тоні Фуллера , до кінця середи вогонь порушив лінії стримування на північ і південь від міста, який повідомив національній телекомпанії Австралійської телерадіомовної корпорації , що пожежа була «за 30 або 40 кілометрів від самої Теннант-Крік».

Вперше про пожежі в регіоні Барклі на Північній території було повідомлено 4 вересня, і з тих пір вони поширилися на понад 2 мільйони гектарів (20 000 квадратних кілометрів).

Густий чорний дим висів над регіоном протягом кількох днів через пожежу та спроби влади створити лінії стримування.

«Операції із зворотного спалювання призведуть до збільшення задимлення в районі Теннант-Крік. Ймовірно, вітер знову послабшає приблизно о 17:00», — написав Менісон в оновленому оновленні Facebook у середу.

Операції з підпалу, спрямовані на уповільнення поширення вогню, спричинили збільшення задимлення в районі Теннант-Крік.

Операції з підпалу, спрямовані на уповільнення поширення вогню, спричинили збільшення задимлення в районі Теннант-Крік.Лісові пожежі NT/Facebook

Зворотне спалювання — це стратегія гасіння пожежі , за якої вогонь розпалюється поряд із межею активної лісової пожежі, щоб спалити паливо та зупинити її поширення.

Додаткові екіпажі з Південної Австралії прибули в Теннант-Крік у середу вдень, повідомив Фуллер ABC.

За словами Джеймса Ґрей-Спенса, виконуючого обов’язки командира поліції Північної території, пожежної та екстреної служб, раніше в середу на місці також були члени австралійських сил оборони, які «прорізали відомі шляхи», щоб уповільнити поширення вогню.

Ґрей-Спенс сказав радіо ABC Alice Springs у середу вранці, що відчуває, що вони «абсолютно» володіють ситуацією, але кінцевий вплив пожежі залежатиме від погоди.

«Я вважаю, що важливе повідомлення тут полягає в тому, що ми дійсно дуже впевнені в стратегії», — сказав Грей-Спенс. «Ми просто повинні почекати і подивитися, що зробить погода».

Ситуація сталася лише через кілька тижнів після того, як Рада пожежних органів Австралії, національна рада з пожежних і надзвичайних служб в Австралії та Новій Зеландії, передбачила підвищений ризик лісових пожеж по всій Австралії, особливо в районах Північної території, значною мірою через клімат. змінити.

«У минулому у нас були великі пожежі, але це найбільша, з якою мені доводилося мати справу», — сказав Фуллер ABC Sunday , коли вогонь охоплював понад 9300 квадратних кілометрів.

Раніше цього тижня Бюро метеорології прогнозувало надзвичайну небезпеку пожеж у кількох районах Північної території.

За даними Бюро метеорології, штат переживає посушливий період , коли температура в серпні вище середнього, а кількість опадів на 94% нижче середнього показника за 1961-1990 роки.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.