Понедельник, 24 июня, 2024
Главные новости
14.09.2023

Зустріч путіна та Кім Чен Ина: що потрібно знати

Володимир Путін заявив, що Росія розглядає і обговорює можливість військової співпраці з Північною Кореєю після саміту, на якому лідер цієї країни Кім Чен Ин, схоже, схвалив війну Москви проти України.

Лідери зустрілися на космодромі «Східний» на далекому сході Росії, оскільки обидві країни опинилися в міжнародній ізоляції.

Москва потребує нових поставок боєприпасів і снарядів після того, як більш ніж 18 місяців війни в Україні призвели до того, що її військові були виснажені, в той час як Північній Кореї, яка роками перебуває під міжнародними санкціями через свою ядерну програму, не вистачає всього — від готівки і продовольства до ракетних технологій.

Ось що відбулося на саміті:

Кім дав сигнал про підтримку російського вторгнення: Не називаючи Україну, Кім сказав, що «російські військові і її народ успадкують блискучу традицію перемоги» і продемонструють свою репутацію на фронті «військової операції» — евфемістичне формулювання, яке Москва використовує для опису свого незаконного вторгнення в Україну.

«Я завжди буду з Росією», — сказав Кім, похваливши Москву за те, що вона «виступила проти гегемоністських сил», щоб захистити свій суверенітет і безпеку, що є завуальованим посиланням на США і Захід.

Що Північна Корея хоче натомість: Путін продемонстрував готовність допомогти Північній Кореї у розвитку її космічної та супутникової програми. Північна Корея зробила космічні технології своїм пріоритетом, але їй ще є куди рухатися, оскільки цього року вона двічі намагалася запустити на орбіту супутник-шпигун, але зазнала невдачі.

Кім також підкреслив роль військових супутників як засобу захисту національної безпеки і територіальної стабільності і говорив про їхню стратегічну цінність при превентивному розгортанні військової сили, повідомляли в квітні північнокорейські державні ЗМІ.
Надання цієї технології Північній Кореї було б порушенням міжнародних санкцій, спрямованих на те, щоб перешкодити Пхеньяну створити повноцінно функціонуючі сили ядерної зброї і балістичних ракет.


Зустріч відбулася в космічному центрі: Під час екскурсії лідери двох країн оглянули комплекс, де Росія планує запускати космічні апарати наступного покоління. Об’єкти були побудовані для прийому ракет-носіїв, проведення передстартової підготовки, запусків і післястартових операцій, повідомило державне інформаційне агентство ТАСС.

«Зустріч на східному космодромі Росії є особливо провокаційною, оскільки припускає, що Путін може запропонувати технологію запуску супутників, що порушує санкції, в обмін на північнокорейські боєприпаси, які Москва буде використовувати у своїй незаконній війні в Україні», — сказав в інтерв’ю CNN Лейф-Ерік Іслі, професор міжнародних досліджень в Університеті Евха Воманс у Сеулі.

Північна Корея запускає балістичні ракети: За кілька годин до саміту Північна Корея запустила дві балістичні ракети малої дальності у води біля східного узбережжя Корейського півострова, повідомив Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї.

Аналітики кажуть, що для Пхеньяна незвично проводити запуск, коли Кім перебуває за межами країни. За словами професора міжнародних досліджень Іслі, Північна Корея, можливо, має намір «показати, що військові підтримують боєготовність за допомогою безперервного командування і контролю».Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.