Понедельник, 15 июля, 2024
Война
26.09.2023

Норвегія надасть $92 млн гуманітарної допомоги Україні

Норвегія надасть 1 мільярд крон (92 мільйони доларів США) на гуманітарну підтримку Україні, повідомив норвезький уряд у вівторок.

Гуманітарне фінансування має на меті «забезпечити, щоб найбільш уразливі верстви населення, діти, біженці та внутрішньо переміщені особи» отримували життєво важливу допомогу, таку як «притулок, їжа, вода та санітарія, освіта, охорона здоров’я та психосоціальна підтримка, а також захист від сексуалізованих та ґендерно зумовленого насильства», – йдеться в прес-релізі уряду.

«Жорстока війна, яку веде Росія, завдає великих страждань українському цивільному населенню», – заявила міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Хейтфельдт, додавши, що українцям «потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни».

Допомога розподілятиметься через існуючі програми для України, створені ООН та Червоним Хрестом.

Норвегія, яка є засновницею НАТО, раніше оголосила, що відправляє в Україну винищувачі F-16. Вона також надала зенітні ракети, комплекти для розмінування та додаткове фінансування для забезпечення газу та електроенергії в країні. Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.