Среда, 24 апреля, 2024
За границей
06.10.2023

Наступного тижня Боррель відправиться до Китаю

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель наступного тижня, нарешті, вирушить до Китаю, де він планує зустрітися з міністром закордонних справ Китаю Ван І, що стане його першим візитом до азіатського гіганта з моменту його перебування посада голови європейської дипломатії.

Стверджується, що візит Борреля відбудеться з 12 по 14 жовтня. У Китаї він співголовуватиме на засіданні стратегічного діалогу ЄС-Китай, що має на меті обговорити двосторонні відносини та питання зовнішньої політики, такі як війна Росії проти України.

Окремою темою розмови з Ван Ї стане торговельний дисбаланс між ЄС і Китаєм, який погіршився з 2016 року майже втричі і який у Брюсселі вважають головною проблемою двосторонніх відносин.

Для Борреля це буде перший візит до Китаю після вступу на посаду глави дипломатії Євросоюзу. Очікується, що він «прокладе шлях» для проведення саміту ЄС-Китай до кінця цього року.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.