Четверг, 18 апреля, 2024
Новости
06.10.2023

Швеція оголосила про виділення понад 199 мільйонів доларів додаткової військової допомоги Україні

Швеція надасть Україні додатковий пакет військової підтримки вартістю понад 199 мільйонів доларів (2,2 мільярда шведських крон), який складається переважно з артилерійських боєприпасів, повідомило Міністерство оборони Швеції в заяві в  п’ятницю.

Це 14-й пакет військової підтримки, який Швеція надала Україні з початку вторгнення Росії, і він «включає артилерійські снаряди, запасні частини, піхотне обладнання, обладнання зв’язку та боєприпаси до бойової машини 90».

Міністерство оборони Швеції повідомило, що уряд також офіційно доручив збройним силам Швеції за підтримки Управління оборонних матеріалів проаналізувати й повідомити про можливість відправлення Швецією  винищувачів JAS 39 Gripen в Україну.«Важливим фактором у цьому аналізі є навчальна підготовка JAS 39 Gripen, яку українські пілоти та наземний персонал пройшли під керівництвом Збройних сил Швеції», — йдеться у повідомленні, додаючи, що «підтримка у вигляді JAS 39 Gripen буде умовною». про те, що Швеція вперше стала членом НАТО».

Очікується, що звіт збройних сил щодо винищувачів буде представлений 6 листопада.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.