Среда, 24 апреля, 2024
Здоровье
09.10.2023

Відпочинок у санаторії: популярні курорти України та їх різновид

Відпочинок у санаторії популярні курорти України та їх різновид

На сьогоднішній день  в нашій країні є де відпочити, набратися сили та оздоровитися. Мова про вітчизняні курорти та санаторії. Їх і справді у нас багато. Саме тому відпочинок в санаторіях України https://sanatorii.com.ua/ такий популярний наразі. В загальному можна виділити кілька типів курортів в нашій державі:

 • Бальнеологічні – ті, що мають джерела з корисною водою.
 • Грязьові – ті, що спеціалізуються на використанні лікувальних грязей.
 • Кліматичні – розташовані в місцевості, де є специфічний клімат.
 • Змішані – до них відносять бальнеокліматичні, грязьово-кліматичні, бальнеогрязьові, бальнеогрязьові кліматичні.

Головне про санаторії України

Україна багата на санаторії. Деякі з них мають давню історію і працюють навіть з позаминулого століття, деякі відносно нові. Санаторії в Україні, як правило, працюють цілий рік. Лише деякі можуть функціонувати сезонно. В більшості ж можна отримувати лікування і оздоровлення постійно.

Одними з основних регіонів України, де розташовані санаторії є: Закарпаття, Карпати, Прикарпаття, Вінницька, Тернопільська, Львівська області, Миргород, Одеська область. Тут можна знайти все для того, щоб відпочити і оздоровитися. Адже природня краса вдало поєднується з архітектурними пам’ятками, неповторними містечками, цілющою водою, хорошим кліматом.

Точно сказати скільки санаторіїв в Україні є зараз – неможливо. До лютого 2022 року їх нараховувалось приблизно 453. Із них 167 закладів були створені для дітей, при цьому було 90 протитуберкульозних санаторіїв.

Що ж можна підлікувати в санаторії:

 • Хвороби серцево-судинної системи.
 • Проблеми шлунково-кишкового тракту.
 • Недуги опорно-рухового апарату.
 • Гінекологічні проблеми.
 • Недуги дихальної системи.
 • Патології нервової системи.
 • Проблеми зі шкірою.
 • Проблеми із зайвою вагою і обміном речовин.

У кожному санаторії можна здійснити обстеження, лікування, а також пройти курс косметологічних процедур, які допоможуть організму відновитися та омолодитися. Звісно, в кожному санаторії є лікарі, які прописують лікувальне харчування, призначають курс необхідних процедур. Дуже часто санаторії мають басейни, джерела з лікувальною водою, грязьові джерела, чудовий клімат. Все це разом позитивно впливає на стан організму в цілому, люди почувають себе набагато краще та комфортніше.

Який санаторій обрати для лікування?

Більшість курортів  в Україні розміщені в мальовничому Карпатському регіоні, на Поділлі, на узбережжі моря. Вже самі по собі ці місця позитивно впливають на стан здоров’я людини. Але, крім того саме на них розташовані основні санаторії. Дивлячись, що саме ви хочете підлікувати, в залежності від того і обирайте санаторій.

Наприклад, якщо є проблеми з опорно—руховим апаратом, ревматизмом, артритом, подагрою, остеопорозом, незагоєні переломи, то варто обрати Хмільник. Тут є радонові води, які допоможуть подолати такі недуги. Всього в Хмільнику  є 7 санаторіїв.

У санаторіях Закарпаття лікують недуги шлунково-кишкового тракту, серцево-судинні недуги, дихальні та ендокринні порушення, неврологічні проблеми, неприємності з опорно-руховим апаратом. На Закарпатті є 28 санаторіїв, які активно працюють.

У карпатських санаторіях лікують шлунково-кишковий тракт, неврологію, опорно-руховий апарат, дихальну систему, ожиріння, цукровий діабет, порушення обміну речовин.

Кожен санаторій по-своєму унікальний і особливий. Середня вартість на путівку в санаторій від 700 до 8000 гривень за добу. Звісно, ціни можуть варіюватися і бути нижчими чи вищими в залежності від сезону, харчування та процедур.

Кожен пацієнт повинен завчасно бронювати номери для проживання, а також купувати путівку за певний період до початку лікування. Це найкращий варіант, адже таким чином є можливість зекономити.

Найкраще купувати путівку на термін не менше 12-ти днів, щоб отримати користь. Ідеально ж, щоб термін лікування становив 21 день, адже таким чином організм зможе повноцінно відновитись і підлікуватись.

У держави є механізм отримання і безкоштовних путівок. Про це можна дізнатися у державних поліклініках або у відділах соціального захисту населення.

У чому переваги санаторно-курортного відпочинку?

У санаторії відпочивати завжди дуже комфортно і приємно, адже там:

 • Є можливість підлікувати хронічні хвороби, покращити стан здоров’я.
 • Відбувається повне відновлення організму.
 • Пацієнт отримує повноцінний відпочинок, адже тут повністю відсутні стреси і побутові проблеми.
 • Повноцінне і правильне харчування налагоджують роботу кишково-шлункового тракту.
 • Відпочиває і нервова система. Адже природа, повітря, прогулянки, краса навколо дозволяють релаксувати.
 • Можна покращити стан шкіри, волосся, тіла в цілому через косметологічні процедури.

Відпочинок та лікування в санаторії – це чудовий спосіб покращити своє самопочуття, відновитися і отримати заряд енергії. Тож можна сміло обирати заклад, який підходить особисто вам, і їхати на найкорисніший відпочинок!Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.