Четверг, 18 апреля, 2024
Здоровье
24.10.2023

У Вінниці зафіксовано спалах вірусного гепатиту А

У Вінниці зафіксували спалах вірусного гепатиту А: госпіталізовані 60 людей, серед них — 14 дітей.

Як повідомляє МОЗ, ще 14 пацієнтів перебувають під медичним наглядом та очікують підтвердження діагнозу.

Фахівці перевіряють та досліджують усі можливі причини спалаху – від стихійних ринків до точок централізованого та децентралізованого водопостачання.

Хвороба Боткіна або ж гепатит A – це гостре інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту A. Основні шляхи передачі гепатиту A – заражені продукти харчування і вода. Щорічно вірус вражає близько 10 мільйонів осіб. Інкубаційний період складає від 2 до 6 тижнів, але в середньому – 4 тижні, після чого з’являються ознаки гепатиту A.

У країнах Азії, Африки й Південної Америки та в регіонах з низьким рівнем гігієни частота випадків зараження гепатитом A вища і сама патологія переноситься дітьми в ранньому віці без яскраво виражених ознак і ускладнень.

Гепатит A не має хронічної форми та не викликає перманентних пошкоджень печінки. Після інфікування імунна система починає виробляти антитіла, які забезпечують імунітет від гепатиту A.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.