Воскресенье, 03 марта, 2024
Г
16.11.2023

Герсак Віталій Анатолійович

Герсак Віталій Анатолійович — правоохоронець, громадсько-політичний діяч, воїн-доброволець ЗСУ, засновник громадської організації «Вільні та Вірні».

Місце народження. Освіта

Народився в місті Немирів Вінницької області в 1983 році.

Закінчив Немирівську ЗОШ №2.

Навчався у Прикарпатській Філії Національної академії внутрішніх справ України за спеціальністю «Правоохоронна діяльність».

Закінчив НАВСУ за фахом «Правознавство».

Навчався у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Аспірант Національного університету «Одеська юридична академія».

Кар’єра

У правоохоронних органах починав працювати на посаді оперативного працівника карного розшуку міського відділку міліції у місті Вінниця.

2010 року був призначений старшим оперуповноваженим з особо важливих справ УБОЗ м. Києва.

2012 р. – начальник карного розшуку транспортної міліції міста Києва.

З 2012 по 2014 р.р. – старший оперуповноважений з особливо важливих справ Департаменту внутрішньої безпеки МВС України.

2014 р. обійняв посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ ГУ «К» Служби безпеки України.

2015 р. — старший оперуповноважений з особливо важливих справ ДВБ СБУ.

2016 р. – заступник начальника відділу по боротьбі з корупцією ДВБ СБУ.

Під час служби в лавах СБУ відзначився участю у викритті хабарництва т. зв. «діамантових прокурорів», документуванні та затриманні хабарників в керівництві Державної служби експортного контролю; визволенням з іранського полону українського моряка Андрія Новічкова, затриманням при отриманні хабарів керівником Державної служби зайнятості Ярославом Кашубою, заступником начальника відділу оперативно-технічного управління НАБУ Олександром Самковим, заступником прокурора Подільського району м. Києва Дмитром Прокудіним та екс-прокурором Подіільського району Сергієм Нечипоренком та ін.

Професійні здобутки В.Герсака були відзначені керівництвом СБУ іменною нагородною зброєю та відомчими нагородами.

2018 року В.Герсак стає радником голови Служби зовнішньої розвідки України, а згодом, обіймає посаду першого заступника начальника ДВБ СЗРУ. В системі СЗРУ працював, зокрема, над організацією і проведенням спільних спеціальних операцій разом із ГУР МО України в зоні проведення АТО та на території ОРДЛО. Був нагороджений іменною зброєю та отримав дострокові військові звання.

2019 року очолює УСБУ в Миколаївській обл. За час керівництва обласним управлінням спецслужби В.Герсак відзначився проведенням заходів щодо очищення служби від недоброчесних співробітників, викорінення хабарництва і здирництва, протидії нелегальному бізнесу, позбавлення організованої злочинності впливу на економіку і суспільно-політичне життя в регіоні. Зокрема, лідер місцевої організованої злочинності і неофіційний «господар регіону» на прізвисько «Мультик» вимушений був втекти з України, а т.зв. «смотрящій» за областю на прізвисько «Наум» отримав тюремний термін.

Через постійні непорозуміння та конфлікти із тодішнім керівництвом СБУ в особі І.Баканова та А.Наумова 2020 року В.Герсак подає рапорт про звільнення за власним бажанням на ім’я голови СБУ. Рапорт було підписано і 18 листопада 2020 р., того ж дня Президент України видав Указ про звільнення В.Герсака із займаної посади.

Служба у ЗСУ

З перших днів російсько-української війни, разом із старшим сином, добровільно доєднався до лав ЗСУ.

На початку війни був в.о. комбата одного з підрозділів ССО ВСУ.

У червні 2022 р. наказом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного призначений командиром роти вогневої підтримки 182 батальйону 122 бригади ТРО (Білгород-Дністровський, Одеської обл.).

Приймав участь у бойових діях в районі Кінбурнської Коси (Миколаївська обл.), Гуляй Поля (Запорізька обл.), а також у визволенні міста Херсон та Херсонської обл.

Сім’я

Одружений, виховує двох синів.

Дружина – Герсак Юлія – приватний підприємець.

Громадська діяльність

Разом з однодумцями заснував ГО «Вільні та вірні», завданнями якого є підтримка ветеранів та військовослужбовців, допомога ЗСУ, патріотичне виховання молоді та сприяння якісним перетворенням в суспільстві і Державі.

Хобі та захоплнення

З 11 років займається боксом, має звання «Майстер спорту України», захоплюється бойовими єдиноборствами, великим тенісом та футболом.

Після звільнення із правоохоронних органів успішно займається підприємницькою та благодійною діяльністю. Зокрема, надає підтримку дитячому та юнацькому спорту, виступає організатором та спонсором професійних спортивних змагань.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.