Среда, 17 апреля, 2024
Общество
03.12.2023

В Києві відбувся суд в резонансній справі щодо продажу квартир

Лучко І.В. передав свою квартиру в Києві Узун Т.М. та Узун Є.А. за 1 658 285,00 гривень. Тепер він стверждує, що відчуження нерухомості сталося з порушенням закону та без його згоди.  Журналісти Lenta.UA вирішили розібратися у справі та дізнатися, що ж відбулося насправді.

У світлі судової драми, що розгортається в Дніпровському районному суді міста Києва, журналістська команда нашого видання вирішила дізнатися подробиці розгляду справи Лучка І.В. проти Узун Т.М. та Узун Є.А. Текст позову, датований 15 листопада 2017 року, запускає низку заплутаних подій та невизначених обставин, які насичують цей правовий трилер.

Початок справи: договір купівлі-продажу

Спірна історія почалася 13 липня 2017 року, коли Лучко І.В. та Узун Є.А. уклали договір купівлі-продажу квартири в Києві. Попередній договір, узгоджений ще 29 червня того ж року, підписано за участю представника продавця Раковського О.П. і визначив продажну вартість у розмірі 64,000.00 доларів.

Однак згідно з матеріалами справи Узун Т.М. та Узун Є.А. як відповідачі заперечують неправомірність та необґрунтованість позовних вимог Лучка І.В. Розглядаючи обставини справи, вони вважають, що всі дії є законними. Суд вирішив розглядати цю складну справу, відкривши провадження 7 листопада 2023 року. Тепер інтерес громадськості спрямований на терміновий відзив від відповідачів, який надійшов до суду 25 листопада 2023 року.

Одним із ключових аспектів справи є питання ціни квартири. Попередній договір фіксує вартість у 64,000.00 доларів, але остаточна угода визначає її у 1658285 00 гривень, що викликає резонанс та підозри щодо можливого не визначення угоди.

Важливим елементом розслідування є роль представника продавця Раковського О.П., який узгоджував умови угоди. Суперечливість його ролі та можливе втручання у волю власника стають фокусом нашого аналізу.

Варто відзначити, що вартість квартири згідно з різними джерелами суперечить один одному. З одного боку, стверджується, що вона продана за ринковою вартістю, з іншого – позивач стверджує, що вартість була занижена.

Висновок оцінки від 31 жовтня 2023 року не містить інформації про предмет спору та вважається неналежним у сенсі Цивільного процесуального кодексу.

Продавець отримав гроші від покупців за квартиру, і його твердження про готівкове отримання через представника спростовується платіжними дорученнями та банківськими виписками. Заявлені позивачем звинувачення у зловмисній домовленості не підтверджені обґрунтуванням.

Спірний договір вважається вчиненим з урахуванням наданих доказів.

Аргументи позивача не ґрунтуються на законі, вони є лише емоційними заявами та припущеннями. Згідно з Цивільним процесуальним кодексом України кожна сторона повинна довести свої обставини, а доказування не може базуватися на припущеннях.

Позивач не представив належних доказів, що підтверджують його твердження про продаж квартири під впливом помилки чи зловмисної домовленості. Довіреність, що видана представнику при укладанні договору, була належно оформлена і підтверджує свідомість та відданість позивача угоді.

Згідно із законодавством ціна продажу нерухомості є предметом угоди між сторонами і оцінка впливає лише на податкове зобов’язання продавця. Висновок оцінки від 31 жовтня 2023 року, який не містить інформації про предмет спору, розглядається як недостатній з точки зору Цивільного процесуального кодексу.

Ще одним розглянутим аспектом є грошовий обіг. Продавець отримав гроші від покупців, і твердження про готівкове отримання через представника заперечуються платіжними дорученнями та банківськими виписками. Звинувачення у зловмисній домовленості не підтверджені аргументами.

Важливо враховувати, що спірний договір вважається вчиненим з урахуванням наданих доказів. Аргументи позивача не ґрунтуються на законі, і Цивільний процесуальний кодекс України вимагає, щоб кожна сторона доводила свої обставини.

Зазначені позовні вимоги підтримані правовими нормами, зокрема статтями 178, 187, 277 Цивільного процесуального кодексу України. Прохання здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та прийняти рішення відповідно до поданих аргументів та встановлених законом норм.

Справа продовжує розгортатися, а її обставини стають ще більш складними. Журналісти нашого видання завершують перший етап розслідування, зазначаючи, що подальші обставини можуть суттєво вплинути на кінцевий вердикт. Будемо надалі стежити за цією важливою справою та інформувати вас про кожен оберт подій.

Фото: CC0.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.

Теги: Общество