Среда, 24 апреля, 2024
Здоровье
02.01.2024

Дитяча забудькуватість може бути ознакою рідкісного захворювання

Рейчел Елвард, старший викладач неврології та нейропсихології в лондонському університеті Соуз-Бенк, розповіла The Conversation, що забудькуватість дитини може сигналізувати про рідкісне захворювання — амнезію розвитку.

Проблеми з пам’яттю у дитини можуть проявлятися як швидке забування багатьох подій, зокрема значущих, таких як святкування дня народження. Така забудькуватість не пов’язана з неорганізованістю, стресом або великим психологічним навантаженням.

Лікарка пояснила, що такі порушення можуть бути ознаками амнезії розвитку, яка спричинена кисневим голодуванням мозку (гіпоксією). Це може статися внаслідок травматичних пологів, у процесі яких дитина застряє в родових шляхах. Іншими потенційними причинами є дихальна недостатність і зупинка серця після народження. Гіпоксія може призвести до пошкоджень головного мозку, зокрема гіпокампу — структури, відповідальної за перетворення короткочасної пам’яті на довготривалу.

Основними ознаками амнезії розвитку є проблеми з просторовою пам’яттю — схильність губитися в знайомій обстановці та забувати, де лежить та чи інша річ. Нездатність дитини згадати значущі події, що відбулися в її житті, також є тривожною ознакою захворювання. Також сигналізувати про амнезію розвитку можуть порушення ієрархічної тимчасової пам’яті. Вони полягають у забуванні про дії, які регулярно здійснюються, як-от виконання домашніх завдань або відвідування секцій.

На жаль, відновити нормальну функцію гіпокампа після його пошкодження неможливо. Таким чином, методи лікування амнезії розвитку спрямовані на те, щоб допомогти дітям максимально використовувати наявні здібності.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.