Четверг, 18 июля, 2024
За границей
19.01.2024

рф запустила виробництво бюджетного аналога БПЛА Shahed

Російське конструкторське бюро «Стратім» запустило виробництво бюджетного аналога іранського БПЛА Shahed під назвою «Яструб». Він має дальність польоту 350 кілометрів і бойову частину 800 кілограм.

Як повідомляє Інститут вивчення війни з посиланням на «Стратім», окупанти будуть використовувати новий дрон як приманку для відволікання української ППО. Тобто, застосовувати тактику, яку загарбники застосовували раніше під час серії ударів по Україні.

Наразі тривають льотні випробування прототипу, а тестування готового БПЛА заплановані на першу половину 2024 року. 18 січня міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідав у Московській області Державне машинобудівне конструкторське бюро «Радуга» (ДержМКБ «Радуга»), дочірнє підприємство Корпорації «Тактичне ракетне озброєння» (КТРВ).

Раніше він наказав очільнику підприємства збільшити дальність польоту невстановленої зброї з 250 кілометрів до понад 300 кілометрів. Гендиректор КТРВ Борис Обносов розповідав, що підприємство вже випробувало зброю з дальністю польоту 310 кілометрів. Крім того, ДержМКБ «Радуга» знизило вартість виробництва цієї зброї та збільшило її бойову частину з 450 до 800 кілограмів.

Генеральний директор ДержМКБ «Радуга» Сергій Богатіков заявляв, що підприємство подвоїло штат співробітників, закупило нове випробувальне обладнання та інструменти, розширило виробничі площі, а також встановило 12-годинні зміни, що дозволило працювати цілодобово та збільшити обсяги виробництва.

Як підрахували аналітики, ці заяви та деякі факти свідчать про те, що ДержМКБ «Радуга» збільшило обсяги виробництва високоточної зброї у вісім разів.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.