Воскресенье, 03 марта, 2024
Главные новости
26.01.2024

Наближається парламентська криза: 17 «слуг народу» написали заяви на складання мандату

Нині єдності в українському парламенті немає, вважає голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Єдність була півтора роки тому, а нині ситуація в цьому плані ще гірше ніж до повномасштабної війни.

Про це Арахамія сказав під час дискусії «2024: сценарії для країни». На його думку, країні загрожує парламентська криза через депутатів, які хочуть перестати працювати.

«З парламентом взагалі велика криза наближається, тому що в мене тільки у фракції 17 є заяв на складання мандату. Тобто у нас уже 401 людина в парламенті, ще одну ми точно відпустимо за медичними обставинами – буде 400 людей. 226 (мінімально необхідна кількість для ухвалення рішення – Ред.) з 400 дуже важко збирати, чесно кажучи. В інших фракціях і партіях я теж знаю, що є люди, які хочуть піти. Ми вирішили для себе, що не будемо давати голоси за складання мандатів, тільки якщо медично є дійсно ситуація, а так більше ніяких немає умов, за яким ми будемо голосувати за складання мандатів. Для того, щоб зберегти парламент легітимним», – пояснив він.

  • У грудні Комітет виборців України повідомляв, що щомісяця Верховна Рада втрачала по одному депутату щомісяця. Головні причини складання мандатів – скандали, кримінальні провадження і бажання загубитися.
  • Останнє «прорідження рядів» у Ради було 8 грудня, коли депутатських мандатів позбавили одразу трьох обранців народу. Це Максим Єфимов з «Відновлення», пов’язаний з забороненою ОПЗЖ Дмитро Шпенов та Віталій Данілов із «Батьківщини».


Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.