Пятница, 12 июля, 2024
Главные новости
09.02.2024

Звільнення Залужного: У Байдена відреагували на рішення Зеленського

Сполучені Штати Америки продовжать працювати з Україною і після відправлення головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного у відставку.

Про це повідомив під час брифінгу координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Кірбі нагадав, що президент Володимир Зеленський також є верховним головнокомандувачем. І він може вирішувати, хто керуватиме армією. Такий цивільний контроль.

«І ми працюватимемо з будь-ким, хто очолює українську армію. Ми продовжуватимемо працювати з нашими українськими колегами«, — підкреслив він.

За словами Кірбі, йому невідомо про будь-які обговорення рішення про відставку Залужного між українською та американською владою.

«Але якщо питання полягає в тому, чи мали ми право схвалити чи засудити подібне рішення, то це неправда. Це рішення президента Зеленського», — додав координатор Ради національної безпеки Білого дому.

Відставка Залужного

Нагадаємо, сьогодні, 8 лютого, президент України Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ.

Чутки про таке рішення Зеленського з’явилися ще минулого тижня, але указ оприлюднили лише зараз.

Варто зауважити, що інформація про відставку Залужного з’являлася ще минулого року. Це відбувалося на тлі конфлікту колишнього головнокомандувача із президентом.

Замінив Залужного на посаді головнокомандувача Олександр Сирський, який раніше був командувачем Сухопутних військ.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.