Среда, 24 апреля, 2024
Главные новости
26.03.2024

Данілова звільнено з посади секретаря РНБО: хто його замінив

Президент Володимир Зеленський звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Про це йдеться в указі голови держави.

«Звільнити Данілова Олексія Мячеславовича з посади Секретаря Ради національної безпеки і оборони України», — йдеться в документі.

При цьому новим секретарем РНБО став Олександр Литвиненко.

«Призначити Литвиненка Олександра Валерійовича секретарем Ради національної безпеки і оборони України», — йдеться в указі №188/2024.

До цього Зеленський звільнив Литвиненка з посади голови Служби зовнішньої розвідки.

Хто такий Олександр Литвиненко

У 2013 році закінчив Королівський коледж оборонних наук (RCDS), Великобританія; у 2009 році — Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «правознавство»; у 1994 році — Інститут криптографії, зв’язку і інформатики Академії ФСК РФ за спеціальністю «прикладна математика».

Литвиненко очолив Службу зовнішньої розвідки з 23 липня 2021 року. До цього, з 4 квітня 2014 року до 13 серпня 2019 року, був заступником секретаря РНБО.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.