Вторник, 18 июня, 2024
Главные новости
17.05.2024

Що дозволить уникнути графіків відключень електроенергі, розповіли в Укренерго

Коли температура на вулиці буде 22-25 °C, це дозволить мінімізувати чи уникати графіків обмежень електроенергії в Україні.  Про це розповів радник прем’єр-міністра з енергетичних питань, член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко.

Сьогодні, як ви правильно відмітили, йде потепління. Це призведе до того, що навантаження в системі буде знижуватися. Взагалі мінімум навантаження асоціюється з денною температурою 22-25 градусів. Це той оптимум до якого ми на вихідних прийдемо і ситуація покращиться.

Юрій Бойко пояснив, що потепління не вплине на покращення енергосистеми, однак це зменшить попит на електроенергію та дозволить розвантажити систему.

Але не тому, що електроенергії стане більше, а тому, що попит на неї суттєво знизиться. Поки температура буде триматися в цьому комфортному коридорі, дефіцит суттєво знизиться. Це дозволить мінімізувати чи уникати графіків обмежень.

Яка ситуація зі світлом в Києві

Світло у столиці можуть вимикати до 4-х годин. Про це свідчать графіки ЯСНО.

Нові обмеження більш суттєві, ніж попередні. Адже раніше електроенергія могла зникнути максимум на три години.

Також до цього у Києві було 3 групи абонентів, тепер їх 6. Завдяки цьому відключення буде більш прогнозованим і точним, що зробить його максимально наближеним до чіткого графіка.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.