Среда, 17 июля, 2024
Новости
22.05.2024

Позакореневе підживлення, як дієвий інструмент в сільському господарстві

Позакореневе підживлення сільськогосподарських рослин відіграє ключову роль у підтримці їхнього здоров’я, розвитку та врожайності. Цей процес, в якому рослини отримують необхідні поживні речовини через листя або стебла, є важливим елементом сучасного агропромислового виробництва.

Такий вид підживлення є важливим компонентом забезпечення рослин поживними речовинами у випадках, коли корені не можуть ефективно вбирати мінеральні речовини з ґрунту, наприклад, у періоди стресу, хвороб або поганих ґрунтових умов. Цей процес також може бути використаний для швидкого та точного введення необхідних поживних речовин, що дозволяє оптимізувати харчування рослин і забезпечує їм здоровий розвиток та високу врожайність.

Переваги позакореневого підживлення:

  1. Швидкість дії. Поживні речовини, що вводяться позакореневим шляхом, швидше надходять до місць потреби в рослині, порівняно з традиційним кореневим підживленням.
  2. Точність. Методи позакореневого підживлення дозволяють точно дозувати та контролювати кількість поживних речовин, що вводяться, й сприяти оптимізації харчування рослин.
  3. Мінімальні втрати. Застосування поживних розчинів безпосередньо на рослину дозволяє уникнути втрат поживних речовин через виведення в ґрунт або втрати від підготовки добрив.
  4. Ефективність в умовах стресу. Позакореневе підживлення може бути особливо корисним у випадках стресових умов, коли корені рослин не можуть ефективно вбирати поживні речовини з ґрунту.

Позакореневе підживлення особливо буде корисним для використання на полі в таких випадках як:

  • Стресові умови. У випадках стресу, таких як посуха, підвищена температура, забруднення ґрунту чи інші несприятливі умови, коренева система рослин може страждати і не забезпечувати їхні поживні потреби. В таких випадках позакореневе підживлення може допомогти швидко й ефективно надати рослинам необхідні корисні речовини.
  • Захворювання. В разі зараження рослин хворобами, коренева система може бути уражена, що призводить до зниження здатності рослин вбирати поживні речовини. Позакореневе підживлення може бути ефективним методом введення поживних речовин у рослини, обходячи уражену кореневу систему.
  • Критичні фази розвитку. У критичні періоди розвитку, такі як цвітіння або формування плодів, рослини потребують підвищеної кількості поживних речовин, тому даний вид підживлення буде дуже корисним.
  • Нерівномірне розподілення поживних речовин у ґрунті. Іноді корисні речовини у ґрунті можуть бути нерівномірно розподілені. В таких випадках позакореневе підживлення може допомогти компенсувати їх і забезпечити рослини необхідними поживними речовинами.

Лінійка добрив українського виробника ТМ “Добродій” успішно застосовується фермерами для позакореневого підживлення рослин, оскільки містять необхідні поживні речовини, які можуть бути нанесені безпосередньо на листя або стебла рослин для швидкого та ефективного засвоєння. Це і органо-мінеральні добрива, й мікродобрива, й продукти захисту рослин. Уся продукція пройшла сертифікацію Органік Стандарт, й тому безпечна для застосування.

Загалом, позакореневе підживлення може бути корисним і ефективним інструментом у сільському господарстві, особливо у випадках, коли коренева система рослин не може ефективно забезпечити їхні поживні потреби.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.

Теги: Новости