Среда, 17 июля, 2024
Новости
06.06.2024

Хакерське угрупування “BO Team” зламало російський “Риалком”. Наслідки вражають

Успішне полювання кіберугруповання “BO Team” продовжується.

Його черговою жертвою став московський Інтернет-провайдер “Риалком”. Результати вражають навіть фахівців. Виведено з ладу понад 10 тисяч комутаторів провайдера і веб-сайт компанії, повністю знищено бази даних всіх клієнтів. Як наслідок на кілька діб було припинено надання послуг Інтернету та зв’язку  для близько 3500 юридичних осіб та десятків тисяч фізичних осіб. Як зазначили в “BO Team”, яке взяло на себе відповідальність за кібератаку, багато клієнтів “Риалком” є представниками великого бізнесу та державного сектору, в тому числі, належать до оборонного сектору. Сумарні втрати компанії і її клієнтів  можуть сягнути сотен тисяч доларів. Про відтік клієнтів через кіберінцидент й говорити годі.

Атака була настільки потужною, що послуги оплати та особисті кабінети клієнтів вдалося відновити лише через тиждень. Українські кібервоїни виступили ще й в якості Робін-Гуда. Завдяки їх вправним діям, “Риалком”, навіть не помітивши, не зі своєї волі, зненацька повернув своїм клієнтам понад 13 млн. рублів.

Сама компанія не знайшла нічого кращого, ніж просто повідомити, що   з 26 на 27 травня її інфраструктура мережі зв’язку зазнала атаки. При цьому зазначила, що не готова розповісти, як стався злам. Лише підсолодила пігулку тим, що, мовляв, персональні дані клієнтів не постраждали.

Проте кібервоїни щодо цього факту дотримуються іншої думки. Адже коли вони  “взломали” “Риалком”, виявили неабиякі пікантні подробиці його діяльності. В їх руки потрапила доказова база, яка свідчить, що цей провайдер (а хіба тільки він?) цілеспрямовано і на постійній основі “зливав” все про всіх своїх клієнтів прямо до фсб. Словом, як завжди: брешуть, і не червоніють…

Українські хакери давно поставили собі за мету не відставати від колег з передової. Хоча далеко не всі їх масовані атаки на владні структури і бізнес, які постійно масштабуються, стають публічними. Незважаючи на це, вони суттєво знижують рівень податків до російського бюджету, відтак — фінансування кремлівським режимом загарбницької війни. Крім того, руйнують сприятливе середовище для російського бізнесу та викликають почуття тривоги у громадян, що російська влада не може забезпечити безпеку бізнесу та персональних даних.

Тим часом “BO Team” продовжує свою копітку щоденну кібервійну із ворогом у режимі 24/7. З її результатами в онлайн-режимі можна детально знайомитися на ТГ-каналі групи https://t.me/BO_Team_UAКоломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.