Среда, 17 июля, 2024
Новости
01.07.2024

Російські партнери Володимира Клименко. З ким банкір веде бізнес під час війни?

На третій рік повномасштабного вторгнення серед українського бізнеса ще, нажаль, трапляються, екземпляри, які продовжують вести бізнес з росіянами.

Знайомтесь, пан Володимир Клименко, банкір, патріот та благодійник. Але, якщо придивитись уважно до діяльності пана Клименко, то виявляється, що в його випадку благодійник — це спочатку десятиріччями грабуємо країну, а потім щось там трохи комусь допомагаємо. Патріот — це коли фінансуємо видання українських книжок, а водночас товаришуємо із сепаратистами та ведемо справи з росіянами. Банкір — це коли банкрутуємо великий комерційний банк та кидаємо вкладників на мільярди гривень.

Володимир Клименко народився 1958 року у Луганську. Є одним із засновників збанкрутілого «Укрінбанку». В 2015 році Національний банк України визнав банк неплатоспроможним, а влітку 2016-го за одну ніч банк перейменували у ПАТ «Укрінком» і прописали у Сєвєродонецьку. До сьогодні Фонд гарантування вкладів намагається судитися з Клименком, а той у свою чергу не припиняє спроб вивести активи банку до «правильної» кишені.

Спочатку своєї бурхливої трудової діяльності Клименко працював у Сумській області як торговець конфіскованим кольоровим металом, який йому постачав нібито місцевий співробітник СБУ Микола Герасименко. Пізніше Клименко вдало змінив профіль діяльності та потрапив у банківський сектор, ставши заступником голови правління АБ «Кліринговий дім», а вже наступного року став менеджером у «Брокбізнесбанку». У даній фінустанові він познайомився з Володимиром Стельмахом, який двічі займав крісло голови Нацбанку.

Володимир Клименко засвітився як міноритарний акціонер (9% акцій) ПАТ «Автокразбанк». Але головним періодом у житті Володимира Клименка і самим скандальним стала робота в ПАТ «Укрінбанк».

2010 року Володимир Клименко очолив правління найстарішого комерційного банку — «Український інноваційний банк», чому передувала начебто неймовірна історія, що сприяла падінню ціни банку щонайменше у 250 тисяч разів. Ще в 2007 році один із найбільш перспективних вітчизняних банків був готовий купити ізраїльський банк Bank Hapoalim за 200 млн доларів. Самі ізраїльтяни були готові зробити угоду, але був потрібен дозвіл, багато в чому формальний, Національного банку. І тут за словами тодішнього голови правління «Укрінбанку» Сергія Мещеряка, почалися махінації високопосадовців, через які згодом фінустанова перейшла у власність нових власників за 4 тисячі гривень.

Окрім фінансової діяльності, Володимир Клименко також має благодійний фонд «Сила єдності». З Facebook-сторінки банкіра-благодійника можна дізнатись, що зараз він багато допомагає Збройним силам України, долучається до організації концертів та видання книжок українською мовою. Сам Клименко хизується подяками від колишнього Головкома Валерія Залужного та від Міністерства оборони. Але його показовийпатріотизм різко контрастує з тим, яким чином він вів діяльність десять років тому і кого має за найближчих друзів.

У 2012 році Володимир Клименко балотувався до Верховної Ради від округу на Тернопільщини. Подейкують, що на висування в ідеологічно протилежному регіоні Клименко благословив голова Партії регіонів та колишній очільник Луганщини Олександр Єфремов. Той самий Єфремов, який після окупації Донбасу був звинувачений судом у державній зраді та фінансуванні тероризму, а потім втік до країни-агресора. Під час виборчих перегонів пан Клименко почав застосовувати фінансові схеми через місцевий Автодор, коли вибори він програв, благодійний фонд «Галичина-Волинь», який був створений якраз задля проведення схематозів перетворився в благодійний фонд «Сила єдності».

В історії з виборами є ще один цікавий момент. Тернопільський автодор був залучений для піар-кампанії Володимира Клименка не просто так. Мало того, що «Укрінбанк» видавав йому кредити під немаленькі відсотки, так ще й заробітні плати співробітників ДП «Тернопільський облавтодор» були переведені в цей банк.

Треба згадати, що за часів президента-втікача головою «Укравтодору» був Володимир Демішкан, багаторазовий депутат від Партії регіонів, який з 2014 року переїхав до Росії і має російський паспорт. Демішкана ще в «регіоналівські» часи неодноразово підозрювали у розкраданнях коштів «Укравтодору», але після втечі до РФ, про нього забули.

Сергій Клименко має спільний бізнес з громадянином російської федерації Артемієм Осип’яном. Разом вони мають корпоративні права на ТОВ «Мій лідер». Компанія займається друком газет та має статутний капітал 10 тис. гривень. В інтернеті можна знайти згадки їхнього глянсового журналу реклами «Мій лідер», який містить інформацію про «найкращі підприємства регіону та їхні послуги».

Громадянин Росії Осип’ян володіє компанією «Юкрейн кепітал груп», яка займається організацією будівництва будівель. При цьому компанія має дуже скромний статутний капітал у розмірі 20 тисяч гривень.

Осип’ян з 1967 по 1992 рік працював у ВПО «Союзнафтоекспорт». Потім обіймав посаду генерального директора, з 1994 року – голова Московського представництва компанії «СОЛВАЛЮБ». З 2022 року був віце-президент із зовнішньої торгівлі та міжнародного співробітництва Сибірсько-Уральської нафтогазохімічної компанії (АК СІБУР) до її банкрутства.

Володимир Клименко та його брат Сергій є власниками багатьох компаній: ТОВ «Будова-МК», ТОВ «АЗЧ Україна», ТОВ «Драйв постач+», ТОВ «Укр/ін/ком», ТОВ «Еліт Універс». Брат Клименко Сергій є кінцевим бенефіціарним власником у ТОВ «Генк», ТОВ «Ніксен груп», ТОВ «Укрвестпром», ТОВ «Ме Інвестментс», ТОВ «Екорегіон», ТОВ «Торбуд», ТОВ «Лайнден».Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.