Среда, 17 июля, 2024
Новости
03.07.2024

Яка ситуація зі світлом розповіли в «Укренерго»

Сьогодні, 3 липня, з 13:00 діятимуть 3 черги графіків погодинних відключень. У вечірні години ймовірно залучатиметься аварійна допомога з сусідніх європейських країн.

Про це повідомляє у Telegram-канал «Укренерго».

До 13:00 сьогодні діятимуть 2 черги графіків погодинних відключень. Після діятимуть вже 3 черги.

Як пояснило «Укренерго», причина застосування графіків відключень полягає в наслідках від 8 ракетних та дронових ударів російських терористів по українських електростанціях. Наразі втрати енергосистеми перевищують 9ГВт потужності, що еквівалентно споживанню у пікові години влітку Нідерландів або разом Словаччини та країн Балтії.

Зокрема у вечірні години планується аварійне постачання електроенергії з сусідніх європейських країн.

Відключення світла

Станом на ранок без світла залишаються 524 населених пункти. Серед причин: наслідки від бойових дій та негоди, а також технічні причини, які пов’язані із впливом спеки.

Ситуація зі світлом в Україні

Протягом останніх місяців Російська Федерація посилила масовані обстріли по території України. Зокрема під удар потрапляли об’єкти енергетичної інфраструктури країни. Внаслідок дефіциту в енергосистемі побутовим споживачам та бізнесу почали повертати графіки відключень світла.

Як відзначав генеральний директор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко, цієї зими відключення світла в Україні можуть бути й по 12 годин.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.