Среда, 15 января, 2025
Горячие новости

Наступні кілька тижнів визначатимуть, чи буде Україна надалі існувати – The Washington Post

Аферисти, що розповсюджують німецькі антиалергенні препарати, наживаються на бійцях ЗС

У декларації начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії ДМС в Одеській області Андрія Морару виявлено ознаки незаконного збагачення.

НАБУ перевірить міністра Коваля через квартиру його тещі вартістю майже 18 мільйонів гривень

Хто допоміг втекти головному фігуранту справи про розкрадання грошей у Фонді держмайна Андрію Гмиріну?

Посольства в Києві закриваються, через загрозу масштабного авіаудару

Україна розробляла свій План перемоги, враховуючи можливу перемогу Трампа

Анналена Бербок у Києві: нові мільйони на допомогу українцям

Індія може стати ключовим гравцем у завершенні війни – Зеленський

CША оголосили про виділення пакету військової допомоги на $400 млн для України

Новости
09.01.2025

Це вперше! Розвідники з «Артану» розкрили невідомі факти про умови служби і мобілізацію до спецпідрозділів ГУР

Чим відрізняється забезпечення військових, які проходить службу в складі підрозділів спеціального призначення ГУР? Чому акцент в ході рекрутингу в «АРТАН» зараз зроблено на цивільних та на які посади можна претендувати?

Відповіді на поширені питання щодо служби у воєнній розвідці на своїх сторінках у соцмережах оприлюднив підрозділ ГУР МОУ «Артан».

Зокрема, у дописі йдеться про заробітну плату і матеріальне забезпечення розвідників-спецпризначенців.

«Нарахування заробітної плати відбувається за окремою тарифною сіткою. Вона може сягати 200 тис. на місяць: залежно від задач і тривалості перебування в районі виконання бойового розпорядження. Підрозділ також забезпечує особовий склад харчуванням, медичною допомогою, амуніцією і транспортом на період знаходженні в районі»,– сказано у дописі.

Водночас представники розвідки акцентували, що більшість посад в «Артані» бойові. Тому підрозділ створив ефективну систему ротацій військових, щоб люди могли відновлювати сили після виконання завдань.

«Навантаження на військових ми компенсуємо регулярними ротаціями: після кожної задачі. Цього року підрозділ виріс по штату. З’явились додаткові посади механіків-водіїв, медиків, інженерів», – повідомляється на сторінці підрозділу.

Окремо спецпризначенці прокоментували актуальну тему щодо можливості переведень. Згідно з оприлюдненим дописом, наразі цивільним, хто бажає проходити службу в розвідці, одразу простіше мобілізуватись в «Артан», ніж потім шукати шляхи переведення в ГУР із ЗСУ. Основна складність полягає в різному підпорядкуванні структур, тому процедура може бути вкрай тривалою.

Раніше офіцер «Артану» з позивним Фаворит привітав українців з Новим роком та підбив підсумки 2024-го року. З його слів, протягом року підрозділ кратно виріс, а також вдалося суттєво вдосконалити систему розвідувального забезпечення планування операцій. В новорічну ніч начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов записав звернення, в якому особисто подякував командиру «Артану» Віктору Титану за ефективну роботу.



Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.