Калита Андрий: «Хочеш змін — зробі сам»

Юрист розповів, які вигоди і відповідальність зможе забезпечити для Білогородської ОТГ у разі його обрання.

Наш журналіст поспілкувався з кандидатом в депутати, який балотується до ради Білогородської ОТГ від Партії ГОЛОС Калитою Андрієм.

Домовленість про інтерв’ю передбачала, що воно буде без узгодження питань і «редагування» відповідей. Андрій погодився на це без коливань.

Андрій, я пропоную розпочати нашу розмову з простого народного питання — чому Ви рветеся до влади?

Це дуже мудре запитання від людей, які за стільки років сподівань вже втомилися та зневірилися у представниках будь-якої влади. Мене теж це цікавить, коли бачу здоровецькі обличчя кандидатів у депутати місцевих рад на бігбордах вздовж доріг державного та обласного значення! Така реклама дорого коштує і звичайно виникає питання: хто витрачає ці гроші та з якою метою? Невже для того, щоб покращити наше життя? Хочеться в це вірити, але вже багато років обираємо, а зміни непомітні.

Вже нема часу чекати від когось поодиноких позитивних зрушень, мій принцип: хочеш змін — зроби їх сам. Я багато років живу в Гореничах і мені набридли некомфортні умови проживання, відсутність елементарних речей, таких як тротуари, безпечні переходи, а також те, з яким несмаком зроблені в селі фонтан, сцена в центрі села, автобусні зупинки з вертикальним дахом. Можу влаштувати Вам екскурсію.

З радістю, але після інтерв’ю.

Домовилися. Чесно, мені не подобається слово «влада» в контексті місцевого самоврядування. Влада передбачає, як мінімум, що ти можеш керувати. А у випадку депутата сільської ради, ти є представником громади, береш на себе тільки відповідальність перед мешканцями зробити їх життя в громаді кращим. Керувати ними дуже важко, можуть й вила взяти (посміхається). Тому не рвуся до влади, а мушу зробити щось, щоб потім мої діти хотіли жити в селі, а не тікали у більш комфортні місця.

Відверто Вам кажу, якби діючі представники громади нашого села Гореничі робили хоч частку того, що роблять в інших селах, Ви б не спілкувалися зараз зі мною як з кандидатом в депутати. Я самодостатня людина і депутатство для мене не самоціль, а інструмент, щоб вирішувати питання, які накопичилися в громаді за багато років з різних причин.

Ви балотуєтесь від партії ГОЛОС? Чому саме вони? Ви є член партії?

Я не є членом партії, але як Ви знаєте, на цих місцевих виборах депутати можуть обиратися тільки за партійними списками. Тому партія висуває кандидатів на місцях в кожній окремій ОТГ. Чому саме ця партія? Мені імпонує, що члени цієї політичної сили не мають корупційних скандалів, чи, як модно казати – «зашкварів», вони є патріотичними і точно знають чий Крим.

До того ж з іншими кандидатами від ГОЛОСу в Білогородській ОТГ в нас спільні погляди на розвиток нашої громади.  Усі члени команди освічені, самодостатні люди з гідним життєвим досвідом та компетенціями у різних сферах. Усі вони живуть на території громади та мають активну громадянську позицію.  При необхідності з інформацією про них можна ознайомитися на Фейсбуці: @Golos.Bilohorodka.

Але ж, більшість виборців вже навчені, що хороші і веселі хлопці не завжди є компетентними. Який у Вас досвід роботи?

У мене більше ніж 18 років досвіду роботи з державними та судовими органами. Я знаю чого вони бояться, як працює бюрократія, як з ними потрібно розмовляти. І коли мені доводиться під час своєї адвокатської діяльності спілкуватися з державними службовцями, їм не дуже весело.

Щодо членів нашої команди у них є досвід роботи в інвестиційних фондах та міжнародних компаніях, хтось збудував власний бізнес, хтось працює на державній службі, тому впевнений, що ми впораємося.

Не завжди таким досвідченим людям знайомі проблеми людей в територіальних громадах. Ви знаєте, що турбує мешканців Вашого села?

Ми провели онлайн-опитування серед більш ніж 200 мешканців, яке показало, що 70% мешканців турбує відсутність, на перший погляд, таких простих речей, як тротуарів, якісного покриття доріг, освітлення та місця відпочинку (показує інфографіку на телефоні щодо опитування). Гострою є проблема з місцями в школі. У приватних розмовах мешканці також говорять про проблеми утилізації біосміття, стихійних сміттєзвалищ, відсутності банківського відділення у селі та погано облаштованої амбулаторії.

Проблем  багато, деякі з них може вирішити сільська рада, а деякі можна вирішити за допомогою субвенцій з державного бюджету, як це роблять інші громади.

Ви знаєте, що крім таких явних проблем, є ще питання, які також важливі та на які місцева влада закриває очі. Ось, наприклад, на останній зустрічі з виборцями, чув про проблему булінгу (цькування) у місцевій школі, що заважає навчальному процесу. Хто має вирішувати  таку проблему? Батьки, вчителі чи сільська рада?

Це ж не компетенція сільської ради?

Так, погоджуюсь, але це питання громади й конфлікту людей, які живуть поряд з нами. Я ж не обіцяю, як інші кандидати, індексувати пенсії, це реально не компетенція депутатів сільських рад, але і стояти осторонь несправедливості не можу. У мене теж є діти. Тому потрібно реагувати й на такі факти, спільно вирішувати проблеми, в том числі й з булінгом. Одні конфлікти породжують інші.

Ви впевненні, що знайдете гроші на вирішення всіх проблем новоствореної  Білогородської ОТГ?

Якщо до нової Білогородської ОТГ прийдуть депутати, у яких на меті оформлювати землю на свої родичів, тоді грошей на вирішення всіх проблем громади не знайдемо. За різними розрахунками новостворений бюджет Білогородської ОТГ буде складати 200-250 млн грн. Це замало для вирішення всіх проблем громади. Я вже згадував про механізм субвенцій, але основна дохідна частина бюджету це податки. Комунікація з платниками податків, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу і правильне адміністрування витрат може з кожним роком збільшувати бюджет і поступово вирішувати поточні проблеми громади.

Як саме Ви будете виконувати свої обіцянки?

Я йду з чітким планом, одними з основних пріоритетів якого є безпечні тротуари, які не зробили за 30 років незалежності та парк з інклюзивним дитячим майданчиком у центрі села Гореничі. В цьому зацікавлена, насамперед, моя родина, бо ми тут живемо і нам не все одно! Не зроблю — буде соромно дивитися в очі своїм дітям і сусідам.

Ви ж не вважаєте, що це нереальні обіцянки?

Реальні, Ви ж не космічну ракету обіцяєте збудувати.

Ось і я ж про це. Я відверто, кажу виборцям (показує агітаційний флаєр), якщо я не виконую задачі, які ставлю перед собою, протягом 2,5 років, у них є право подати заяву про відкликання мене, як свого представника в Білогородській ОТГ. Заява вже підготовлена потрібно тільки зайти  з мобільного телефона за посиланням,  написати своє прізвище, адресу та натиснути кнопку надіслати.

Сміливо.

Нічого сміливого. Це чинне законодавство України щодо відкликання депутата місцевих рад, тільки інші кандидати Вам про це не скажуть, вони ж лише багато обіцяють.

Хто є Вашим виборцем?

Щиро вірю, що це, насамперед, люди з критичним мисленням, які можуть відрізнити популістів від людей спрямованих на результат, це люди, які поважають інших людей та які дотримуються встановлених законів і правил.

На всіх зустрічах з виборцями я закликаю відповідально поставитися до свого вибору. Голосувати за компетентних людей, які не купують Ваш голос, які проживають з Вами поряд в одному селі, і яких проблеми села стосуються особисто.  І головне не голосувати за людей, які не показали результатів ще з попередніх виборів, але знову годують нас обіцянками.

І наостанок — хто Вас фінансує?

Пройдімося вулицями села, мені потрібно роздати агітаційні матеріали, які надруковані за власні кошти, і Ви зрозумієте, хто мене фінансує, і чому мого обличчя немає на бігбордах.

Добавить комментарий