Суббота, 22 июня, 2024
Новости
07.09.2023

Європа ухилилася від газової кулі Путіна

З того моменту, як повномасштабне вторгнення Росії  в Україну  здавалося неминучим, Європа знала, що незабаром їй доведеться поставити собі кілька дуже складних питань. 

Важливим серед них було те, чи зможе континент відмовитися від  російського газу  , який він спрагло поглинав десятиліттями, — і не потрапити у залежність від милості президента Володимира Путіна, якщо він  припинить це постачання  у відповідь на підтримку України. 

Для Європи енергетична безпека завжди була компромісом: дешева імпортована енергія супроводжується ризиком залежності від країн, з яких вона надходить. 

У випадку з Росією та її природним газом чиновники спочатку припускали, що довга холодна зима 2022-23 років може змусити Європу пом’якшити покарання Москви. Зрештою, такі розвинені країни, як країни Європейського Союзу, не можуть дозволити своїм громадянам охолонути заради України. 

Однак поєднання удачі, планування та підтримки України з боку європейців зробило енергетичну війну, яку колись вважали путінським тузом, зайвою. У Європі була особливо м’яка зима, тоді як уряди та громадяни доклали спільних зусиль, щоб використовувати менше газу.

А тепер погані новини: незважаючи на ці зусилля, офіційні особи та аналітики побоюються, що якими б вражаючими не були ці досягнення, енергетика Європи далеко не надійна в довгостроковій перспективі. Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.