Среда, 24 апреля, 2024
Новости
17.11.2023

Усе, що потрібно знати про «контрнаступ»: ЗСУ тримають фронт винятково за рахунок мужності та мізків — екс-начальник СБУ

Україна сьогодні пише в бувальному сенсі кров’ю нову сторінку в історії військової справи.

Вперше після Другої світової війни Україна веде сухопутні бої на Європейському континенті за мінімуму бронетехніки і без адекватної підтримки з повітря. Про це в інтерв’ю для Lenta.UA розповів екс-начальник УСБУ Миколаївської області, підполковник ЗСУ Віталій Герсак.

Коментуючи питання про особливості військової кампанії-2023, Герсак, який зараз командує ротою вогневої підтримки на одній з ділянок фронту, зазначив ключову особливість.

«Це не контрнаступ у класичному сенсі слова. Авіації немає, бронетехніки мінімум, просуваємося виключно за рахунок мужності, самопожертви і війни мізками.

Те, що ми робимо сьогодні — це війна принципово нового типу, яку ніхто і ніколи до нас не вів. Усе це вивчатимуть у військових академіях і візьмуть на озброєння провідні армії світу.

Сухопутних воєн такої інтенсивності, протяжності лінії фронту, чисельності солдатів, розмаїття сил і засобів — ще ніхто не вів, тому думку диванних генералів можна не враховувати. На сьогоднішній день ми найкращі в цій справі, це факт. Віримо в ЗСУ, і все буде Україна!» — підкреслив український військовослужбовець.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.