Понедельник, 24 июня, 2024
Война
25.08.2023

США розповіли, коли почнуть навчати українських пілотів керувати F-16

США оголосили, що в жовтні почнуть навчати  українських пілотів керувати літаками F-16 .

«Після навчання англійської мови для пілотів у вересні, очікується, що в жовтні розпочнеться пілотна підготовка F-16 на базі національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона, за сприяння 162-го крила національної гвардії ВПС», — сказав прес-секретар Пентагону. Про це заявив на брифінгу для преси генерал Пет Райдер.

«Хоча ми не маємо конкретних цифр щодо того, скільки українців візьме участь у цьому тренінгу, ми очікуємо, що в ньому братимуть участь кілька пілотів і десятки супроводжувачів».

Раніше двоє американських чиновників повідомили, що незабаром буде оголошено програму навчання. Офіційні особи сказали, що пілотам ще потрібно пройти навчання англійської мови, перш ніж вони зможуть навчатися керувати американськими літаками четвертого покоління. Мовні заняття також проходитимуть у США, на авіабазі Лакленд у Сан-Антоніо, штат Техас.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.