Понедельник, 24 июня, 2024
За границей
27.09.2023

Президент Коста-Ріки ввів надзвичайний стан


Президент Коста-Ріки оголосив надзвичайний стан через сплеск мігрантів, які перетинають країну в напрямку Сполучених Штатів.

«Люди, які прибувають, проходять через Коста-Ріку, намагаючись потрапити до Сполучених Штатів, — сказав президент Родріго Чавес на прес-конференції у вівторок.

За словами Чавеса, через його країну перетинають люди з усього світу, включаючи Венесуелу, Еквадор, Китай, Колумбію, Гаїті, Ємен і Бангладеш.

За даними Міжнародної організації з міграції, понад 84 490 осіб в’їхали до Коста-Ріки через її південний кордон у серпні, що на 55% більше, ніж у попередньому місяці.

Група венесуельських мігрантів просить гроші, щоб продовжити подорож до Сполучених Штатів у Сан-Хосе, Коста-Ріка, 13 жовтня 2022 року.

Фото: Група венесуельських мігрантів просить гроші, щоб продовжити подорож до Сполучених Штатів у Сан-Хосе, Коста-Ріка, 13 жовтня 2022 року.Ezequiel Becerra/AFP/Getty Images/FILE

У регіональному масштабі кількість мігрантів, які перетинають підступну Дарієнську щілину, яка з’єднує Панаму та Колумбію і нещодавно служить барометром пересування, цього року побила новий рекорд.

За даними влади, у 2023 році 248 901 людина перетнула джунглі, і з них приблизно 20% – діти та підлітки.

У серпні Чавес відвідав президента США Джо Байдена, щоб обговорити міграційні та інші питання.

Коста-Ріка входить до низки країн, які збираються відкрити так звані офіси безпечної мобільності, нову ініціативу адміністрації Байдена щодо партнерства з міжнародними організаціями для створення звичайних центрів обробки для мігрантів, щоб подавати документи на легальну міграцію до США, серед інших країн, замість того, щоб продовжувати свій шлях до кордону.

Станом на 28 серпня понад 38 000 людей зареєструвалися в Колумбії, Коста-Ріці та Гватемалі для участі в ініціативі «Безпечна мобільність», повідомляє представник Білого дому.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.