Среда, 17 июля, 2024
Новости
10.04.2024

Гальмівні колодки, диски та супорти: як підготувати гальмівну систему до весняно-літнього періоду

Гальмівні колодки, гальмівні диски та барабани, гальмівні шланги та супорти — це найважливіші компоненти гальмівної системи автомобіля, які спільно забезпечують зупинку автомобіля при натисканні на гальмівний педаль.

В даній статті мова піде про те, як підготувати гальмівну систему до весняно-літнього періоду та важливі дрібниці гальмівної системи, такі як  набори для ремонту супортів та інших деталей гальмівної системи.

Гальмівні колодки, диски та супорти: все для гальмівної системи в Tormozi.ua

Магазині Tormozi.ua це всеукраїнський спеціалізований центр гальмівних компонентів для автовласників, які шукають високоякісні запчастини та витратні матеріали для гальмівної системи свого автомобіля.

Завдяки більш ніж 10-річному досвіду в цій галузі, Tormozi.ua спеціалізуються на широкому асортименті продуктів, включаючи гальмівні колодки, диски, супорти, барабани, ремкомплекти, монтажні набори та інші компоненти. На сайті https://ukr.tormozi.ua/  можна підібрати все для ремонту супортів та гальмівних систем автомобіля будь-якої марки та року випуску.

Гальмівна система автомобіля: що треба знати

Гальмівна система є важливою складовою будь-якого транспортного засобу, такого як автомобіль, мотоцикл або велосипед. Вона призначена для забезпечення безпеки та контролю за рухом транспортного засобу шляхом його зупинки або зменшення швидкості руху.

Основні компоненти та принципи роботи гальмівної системи:

 1. Гальмівний бачок: Місце для зберігання гальмівної рідини, яка передає тиск на гальмівні механізми.
 2. Гальмівні колодки або башмаки: Вони натискують на гальмівні диски або барабани, що знаходяться на колесах, створюючи тертя і зупиняючи рух транспортного засобу.
 3. Гальмівні диски або барабани: Це круглі металеві компоненти, на які натискують гальмівні колодки. Вони знаходяться на колесах транспортного засобу і обертаються разом із ним.
 4. Гальмівні трубки та шланги: Трубки та шланги, які переносять гальмівну рідину від гальмівного бачка до гальмівних механізмів.
 5. Гальмівні поршні та супорти: Механізми, які стискають гальмівні колодки на диски або барабани під час натискання на гальмівний педаль.
 6. Антиблокувальна система (ABS): Система, яка запобігає блокуванню коліс під час гальмування, забезпечуючи кращу керованість транспортного засобу.

Гальмівна система допомагає водієві контролювати рух транспортного засобу та забезпечує безпеку під час їзди. Важливо регулярно перевіряти та обслуговувати гальмівну систему для запобігання несправностей та забезпечення безпеки на дорозі.

Як підготувати гальмівну систему автомобіля до весняно-літнього періоду?

Підготовка гальмівної системи автомобіля до весняно-літнього періоду є важливою для забезпечення безпеки та надійності автомобіля на дорозі.

Ось кілька кроків, які можна виконати:

 1. Огляд і діагностика: Перевірте гальмівні колодки, диски та супорти на зношеність і пошкодження. Переконайтеся, що гальмівна рідина чиста і рівень її відповідає вимогам виробника.
 2. Чистка і змащення: Перевірте і змастіть механізми супортів та напрямники, щоб вони працювали безперешкодно. Змастіть металеві частини, щоб запобігти корозії.
 3. Перевірка гальмівних шлангів: Переконайтеся, що гальмівні шланги не мають тріщин або протікань, інакше їх слід замінити.
 4. Поправка гальмів: Якщо гальма стають тугими або не розпускаються повністю, перевірте та змастіть валів гальмівного механізму.
 5. Перевірка антиблокувальної системи (ABS): Переконайтеся, що система ABS працює належним чином, і не має відповідних помилок або несправностей.
 6. Регулювання гальмівного балансу: Перевірте, чи гальмують передні та задні гальма однаково, і, за потреби, відрегулюйте баланс.
 7. Тест-драйв: Після виконання усіх перевірок зробіть короткий тест-драйв, щоб переконатися, що гальма працюють належним чином.

Перевірка усіх вузлів та цілісності пальників також є важливою складовою частиною підготовки гальмівної системи автомобіля до весняно-літнього періоду.

Ось кілька кроків, які можна виконати:

 1. Огляд гальмівних пальників: Перевірте гальмівні пальники на наявність тріщин, зношеності або будь-яких інших пошкоджень. Впевніться, що вони надійно закріплені і не мають ознак розриву або відсічення.
 2. Чистка пальників і гальмівних механізмів: Очистіть гальмівні пальники та механізми від пилу, бруду та інших забруднень, які можуть утворюватися під час експлуатації автомобіля.
 3. Заміри допусків зносу: Виміряйте товщину гальмівних пальників і порівняйте їх з допустимими значеннями, вказаними в технічній документації виробника автомобіля. Якщо пальники зношені до мінімальної товщини, їх слід замінити.
 4. Перевірка гальмівних механізмів і пружин: Переконайтеся, що всі гальмівні механізми та пружини працюють належним чином і не мають ознак зносу або поломки.
 5. Підтягування болтів і гайок: Перевірте, чи всі болти і гайки, що кріплять гальмівні пальники і механізми, добре закручені і надійно фіксують компоненти.

Ці кроки допоможуть підготувати гальмівну систему вашого автомобіля до весняно-літнього періоду та забезпечити безпеку та надійність гальмування на дорозі. Якщо ви не впевнені, як правильно виконати ці операції, рекомендується звернутися до кваліфікованого механіка або сервісного центру.

Якщо вам потрібні, набори для ремонту супортів та інші запчастини для гальмівної системи, рекомендуємо відвідати спеціалізований центр гальмівних компонентів Tormozi.ua.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.

Теги: Новости