Суббота, 20 апреля, 2024
блоги
13.04.2022

Ганна Маляр: обговорення військових операцій — це не огляд футбольного матчу

Ганна Маляр

Не варто перетворювати обговорення військових операцій на «футбол» – коли всі знають, як футболісту голи забивати.

Кожен, напевне, може уявляти себе великим стратегом, спостерігаючи за ходом подій через екран смартфона. І все ж. Ми не на шоу «останній герой», де публіка голосує кому йти, а кому залишатись. Ми не в театрі, де глядачам роздають «лібретто» з описанням очікуваного дійства.

Військові не анонсують задуми, операції і точний час їх початку.

Давайте виходити з того, що є глобальний оборонний задум і велика військова операція. Повною і системною інформацією про це володіє лише найвище військово-політичне керівництво. Більша частина цієї інформації з грифом «секретно».

Варто розуміти, що військові не можуть розкривати публічно під час війни інформацію про те, яку допомогу вони надавали тому чи іншому підрозділу, що опинився складній ситуації. Адже ворог одразу зрозуміє, що є канали надання допомоги.

Військові не можуть розкривати під час війни свої плани. Військові не можуть і не повинні під час війни пояснювати чому було прийнято те чи інше рішення — щодо дороги, мосту, літака, населеного пункту тощо. Річ у тім, що пояснення рішення – це пояснення деталей загального плану, в рамках якого прийнято це рішення.

Військовий — це насамперед професія. Люди, які приймають сьогодні військові рішення, багато років вчились на цю професію і мають великий бойовий досвід з 2014 року. Це люди, які несуть відповідальність за свої рішення.

Дуже гарно написано для тих, хто звідусіль кричить «зрада» і «всепропало». Віримо у наші Збройні Сили і віримо у нашу перемогу!Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.

Теги: блоги