Воскресенье, 14 июля, 2024
Экономика
06.12.2023

Задача місцевого самоврядування у 2024 — інвестувати в енергозбереження, — Олександр Кацуба

Поки йде війна, місцева влада не має права витрачати гроші на бозна-що — клумби, парки, тротуари, власний піар. Головним пріоритетом в контексті капітальних інвестицій, крім підтримки обороноздатності, мають стати вкладення в енергоефективність.

Таку думку висловив у своєму блозі експерт з енергетики і підприємець Олександр Кацуба.

Експерт пише, що великі міста і громади мають сконцентруватися на таких задачах: децентралізація виробництва тепла, в тому числі завдяки технології теплових насосів, модернізація систем водопостачання та водовідведення; інвестиції в енергомодернізацію житлових будинків.

Крім того, саме зараз можна приділити особливу увагу екологічному сортуванню і екологічному спалюванню сміття, в першу чергу побутових відходів великих міст. Що теж є альтернативним джерелом енергії і знижує екологічне навантаження на міста, пише Кацуба.

Це дозволить значною мірою скоротити споживання електрики та тепла, зробити соціальну інфраструктуру — школи, лікарні, житло — менш залежними від централізованого постачання. Що в умовах російського ракетного терору буде актуальним до кінця війни.

Така політика доцільна ще й тому, що навіть зараз під такі проєкти енергозбереження виділяють гроші грантові організації та кредитні установи, що фінансують екологічні ініціативи, резюмує Кацуба.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.

Теги: Экономика